Warsztaty językowe w Londynie 2011

W dniach 17-22 października 2011 r. uczniowie naszej szkoły byli na warsztatach językowych w Londynie.

Głównym punktem tych warsztatów była możliwość rozmowy z rodzinami w których uczniowie byli zakwaterowani. Oczywiście wyłącznie w języku angielskim. Było to bardzo kształcące, ponieważ rodziny chętnie tłumaczyły im przysłowia i powiedzenia używane w życiu codziennym w Wielkiej Brytanii.

Oprócz typowych atrakcji turystycznych jak London Bridge, Tower Bridge, London Eye, BigBen, Westminster … mieliśmy możliwość zrobienia ogromnych zakupów na Oxford Street. Dla dziewcząt ta część wyjazdu była najbardziej oczekiwana. Chłopcy natomiast odnaleźli swoje zainteresowania w Science Museum oraz w Muzeum Techniki.Science Museum oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud`s można śmiało nazwać najciekawszymi naukowymi atrakcjami Londynu, które każdy powinien zobaczyć.

Londyn jest cudownym miastem, które warto zwiedzić i poświęcić mu zdecydowanie więcej czasu niż tydzień. Na pewno uczestnicy tych warsztatów wrócą do tego miejsca nie jeden raz.