Wymiana z Francją 2007

Program pobytu uczniów naszego Liceum w Lyonie w dn.25.05.2007- 5.06.2007:

25.05.2007 Przyjazd grupy polskiej i przyjęcie jej przez rodziny francuskie.

26-28.05.2007 Pobyt w rodzinach

29.05.2007 Rano zwiedzanie szkoły Saint Thomas w Oullins, obiad w szkole, po południu zwiedzanie starego Lyonu w tym bazyliki Fourviere , wieczorem spotkanie wszystkich uczestników w szkole.

30.05.2007 Wycieczka do Perouges, zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem.

31.05.2007 Wycieczka do Annecy zwiedzanie zabytków kurortu z przewodnikiem oraz spacer statkiem po słynnym jeziorze Annecy.

1.06.2007 W południe posiłek w McDonaldzie w Lyonie, po południu zwiedzanie z przewodnikiem starej dzielnicy tkaczy Lyońskich La Croix Rousse.

2-3.06.2007 W rodzinach

4.06.2007 Przedpołudnie w szkole, następnie- spotkanie z merem miasta Oullins w merostwie, po spotkaniu przejazd do szkoły w Mornant, piknik, zwiedzanie z przewodnikiem miasteczka Mornant.

5.06.2007 Wyjazd grupy do Polski

Poza programem oficjalnym w czasie weekendu niektórzy uczniowie mieli możliwość np. pójścia na mecz piłki nożnej drużyny Olympique Lyonais, zwiedzić Genewę i Marsylię.

Grupie francuskiej, która odwiedzi nas na przełomie października i listopada 2007, zaproponujemy ciekawą ofertę kulturalno-krajoznawczych imprez, m.inn. nasi francuscy przyjaciele będą mogli podziwiać: Kraków, Częstochowę, Oświęcim, Wadowice, Wieliczkę, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a także spędzić czas w rodzinach i poznać obchody święta Wszystkich Świętych w naszym kraju oraz uczestniczyć w przyjęciu w naszej Szkole.

Uczniowie,biorący udział w pierwszej wymianie:

Uczniowie III LO:Uczniowie szkoły Saint Thomas:
Karolina BednarczykSauerbach Laura
Robert BanetGarel Etienne
Joanna KasprzykJóźwicki Dorothee
Diana KrólWengorzewski Dawid
Paulina GilVantilcke Helene
Anna ZielińskaMignot Guillemette
Patrycja ZagólDe Villaine Adelaide
Kaja GurbiszGrollemund Vincent
Anna DlugonVocisano Lucas
Mateusz StanekPfleger Pierre