KARNAWAŁ W TRÓJCE

W czwartek 8 lutego w naszej hali sportowej, w ramach obchodów Dni Kochanowskiego na Sportowo 2024, odbył się finał konkursu układów tanecznych przebiegający pod hasłem: „Miło szaleć, kiedy czas po temu…” (fragment Pieśni XX Jana Kochanowskiego).

Młodzież Trójki zaprezentowała się w przygotowanych podczas lekcji wychowania fizycznego układach tanecznych. W części konkursowej wystąpiły wszystkie klasy I, II i III. Jury ogłaszając werdykt, doceniło oryginalną choreografię, stopień trudności układów zaprezentowanych przez wyróżnione klasy oraz wybór strojów i zaangażowanie uczniów. Zwycięskie klasy otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców III LO.

Decyzją jury zwycięzcą zmagań została klasa 3B. Klasa brawurowo wykonała układ w stylu musicalowym do utworu „Cruisin for a Bruisin” pochodzącego z filmu dla młodzieży pt.: „Teen Beach Movie”. Dynamika utworu została w pełni oddana w ruchach wszystkich tańczących osób. Dziewczęta i chłopcy emanowali pewnością siebie i radością, jaką wyzwolił w nich taniec. Zgranie tancerzy i synchronizacja ruchów oraz dodatkowo, swobodny, ale zachowany w białej, czerwonej i czarnej kolorystyce ubiór całej klasy, przesądził o wygranej 3B.

Drugie miejsce w konkursie zajęła klasa 1E. W pierwszej części prezentacji wystąpili ubrani w czarne koszulki chłopcy, czyli pół klasy 1E. Bez żadnych kompleksów, wytańczyli „walentynkową historię miłosną”. Po tanecznym „wyznaniu miłości”, do chłopców dołączyły w jednakowych różowych koszulkach dziewczęta. Muzyka zmieniła się z romantycznej na bardzo rytmiczną. Taniec w parach, który zaprezentowali uczniowie, zachwycił pomysłem na ruch i entuzjazmem wykonania. Uwagę wszystkich zwróciło podnoszenie jednego z tancerzy i szybka zmiana ustawienia dziewcząt, która stanowiła efektowne zakończenie układu.

Trzecie miejsce przypadło klasie 3F. Na początku układu na scenę weszli chłopcy, o których można by powiedzieć wiele, ale nie to, że będą „brylować na parkiecie”. Kilka kroków i figur przy akompaniamencie muzyki w stylu country wystarczyły, by pokazali, na co ich stać. Gdy na scenę wkroczyły dziewczęta, zabrzmiały rytmy latynoamerykańskie, a te zmieniły charakter tańca. Podczas dalszej części układu, cała klasa kołysała nie tylko biodrami, ale i zachwyconą widowiskiem publicznością.

Podziękowania za udział w konkursie i gratulacje należą się wszystkim uczniom. Klasy świetnie wywiązały się z zadania: samodzielnie stworzyły układy tańca do wybranych przez siebie fragmentów utworów muzycznych i odważnie zaprezentowały je przed całą społecznością Trójki. Publiczność zgromadzona w hali życzliwie przyjmowała każdy występ oraz nagradzała poszczególne prezentacje gromkimi brawami.

Organizatorzy zaproponowali wszystkim uczestnikom wydarzenia udział w głosowaniu na najlepszy układ taneczny III LO. Widzowie, przeważającą ilością głosów, nagrodę publiczności przyznali klasie 3A. Uczniowie tej klasy postawili na układ z elementami zaczerpniętymi z tańców ludowych. Było klaskanie i figury w parach, i taniec w kole. Wszystko idealnie współgrało z piosenką Kayah & Bregovic „Prawy do lewego”, a akcenty ze strojów ludowych: czerwone korale i góralskie chusty w kwiaty, dopełniły całości. Na klasę czekała nagroda niespodzianka: pizza od sponsora wydarzenia – właściciela pizzerii Joker i Hali Centralna Bowling & Food.

Podczas imprezy, poza konkursem, wystąpili również uczniowie klas IV. Czwartoklasiści na otwarcie karnawałowego spotkania Trójki, w pięknych wieczorowych kreacjach, wykonali poloneza przygotowanego na studniówkę. W kolejnych odsłonach, uczniowie zaprezentowali się w układach salsy i walca wiedeńskiego, których uczyli się na lekcjach wychowania fizycznego w I semestrze pod okiem instruktora tańca. Występy tegorocznych maturzystów spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz uznaniem u widzów i ubogaciły przebieg karnawałowego spotkania Trójki.

Po zakończeniu wszystkich pokazów, uczniowie mieli okazję, by w gronie rówieśników skorzystać z uroków karnawału. Czekając na werdykt jury, uczestnicy imprezy włączyli się w tańce do podkładów zaczerpniętych z Just Dance i świetnie się przy nich bawili.

Pomysłodawcą i organizatorem klasowego konkursu tanecznego, w ramach świętowania Dni Kochanowskiego na Sportowo w III LO, byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Choć impreza przeszła już do historii, cała społeczność Trójki może potwierdzić słuszność słów swojego patrona – Mistrza z Czarnolasu – „Miło szaleć, kiedy czas po temu…”.

Album