2e i 3e na wycieczce w Pradze

W dniach 12 – 14 X uczniowie 2E oraz 3E (klas o profilu matematyczno-geograficznym) wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Pragi.
W tym czasie zwiedziliśmy niesamowite skalne miasto ⛰Adrspach. Nawet deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu form wyrzeźbionych przez naturę w piaskowcu.
Obejrzeliśmy uroczystą zmianę warty na zamku na Hradczanach, zwiedziliśmy kompleks zamkowy oraz katedrę . Stanęliśmy w miejscu, gdzie doszło do historycznej defenestracji. Zajrzeliśmy w zakamarki Złotej Uliczki. Spacerowaliśmy po Rynku Staromiejskim czeskiej stolicy oraz poznawaliśmy różnorodność architektury kamienic otaczających Plac Wacława.
Nie brakło też czasu na rozmowy, integrację i odpoczynek, chociażby w trakcie ⛴rejsu po Wełtawie.
W drodze powrotnej nawet nie zauważyliśmy, kiedy przekroczyliśmy granicę, bo zajęci byliśmy planowaniem kolejnych wycieczek.