Data publikacji: 21 02 2021

Debatantów tej zimy śnieg i mróz nie zatrzymał. Odsłona druga.

W lutym 2021, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, pan dyrektor Andrzej Górniak zakończył Turniej Aurea Dicta, wręczając  medale finalistom.

Przypomnijmy, turniej Aurea Dicta to szkolny  turniej debat dla klas pierwszych, odbywający się w czerwcu w III LO. W tym roku szkolnym przeniesiony na październik /listopad 2020. Brały w nim udział klasy drugie : 2a+2c,2b, 2e, 2g, 2ag,2bg, 2cg.

Złoto zdobyła reprezentacja klas 2a+2c w składzie : Sofia Kuzmitska, Renata Manowita, Julia Kozub , Wojciech Wilk. Srebro II drużyna klasy 2ag w składzie:  Kamil Wojtal, Gabriela Stokłosa, Helena Iskra, Aleksandra Pajda. Brąz  I drużyna klasy 2ag  w składzie: Maja Maksymiec, Wiktoria Marek, Barbara Słodkowicz, Zofia Partyła  oraz drużyna z klasy 2g w składzie: Agnieszka Pytka, Tomasz Lubiński, Gabriela Pałubska, Michał Noworyta – w imieniu zespołu medale odebrała Gabriela Pałubska.