BIEG SZTAFETOWY „NA ZDROWIE”

🏃‍♀️🏃🏃‍♂️BIEG SZTAFETOWY „NA ZDROWIE” to jedna z inicjatyw, która towarzyszyła obchodom Dni Kochanowskiego w naszej szkole w tym roku szkolnym.

Dzięki temu, że bieg odbywał się na lekcjach wychowania fizycznego, impreza miała charakter masowy.

W poszczególnych biegach sztafetowych wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach WF. Uczniowie mieli za zadanie pokonać w ciągu 12 minut jak najdłuższy dystans. W poszczególnych biegach bezpośrednio rywalizowały ze sobą dwie klasy. Podczas sztafety, osoby z danej klasy, wymieniały się po przebiegnięciu stumetrowego okrążenia. Rywalizacji uczniów towarzyszyły ogromne emocje i doping ze strony rówieśników motywujący do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Zwycięzców biegu sztafetowego wyłoniła rywalizacja pośrednia, polegająca na porównaniu dystansu pokonanego przez poszczególne klasy.

🏃‍♂️🏃🏃‍♀️BIEG SZTAFETOWY „NA ZDROWIE” – WYNIKI: I miejsce (ex aequo) – 3G i 3FG – 4,0 km/12 min.II miejsce (ex aequo) – 3F i 2F – 3,9 km/12 min.III miejsce (ex aequo) – 3DG i 1F – 3,8 km/12min. Uczniowie wszystkich klas pokonali łącznie dystans 94,0 km💥👏Serdecznie gratulujemy i dołączamy do apelu Jana Kochanowskiego do „szlachetnego zdrowia”: „Klejnocie drogi, Mój dom ubogi, Oddany tobie, Ulubuj sobie!”.

Jagoda Sendor w imieniu Komisji Dni Kochanowskiego oraz nauczycieli WF