Debata Trójki na Wawelu

🔥Kolejna debata oxfordzka z udziałem Trójkowiczów już za nami!
👉26 września br. debatowaliśmy w sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu. 🔑Trójkowicze w składzie: Łukasz Hachlowski, Martyna Mochal, Paweł Toczyski i Emil Marzec starli się z reprezentacją II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Dwójkę reprezentowali: Julia Tomczak, Weronika Sęk, Paulina Rogala i Patrycja Słapczyńska.
Podczas debaty strona Propozycji broniła tezy z infoslajdem: 👉„W 1910 hr. Zdzisław Tarnowski sprzedał obraz Henry’emu Clayowi Frickowi , amerykańskiemu przemysłowcowi i kolekcjonerowi sztuki.Sprzedaż arcydzieła Rembrandta za granicę spotkała się ze stanowczym sprzeciwem i powszechną krytyką polskiej opinii publicznej. Dziś również trudno wywieźć dzieła sztuki z Polski.”
Ta izba uważa, że należy zliberalizować przepisy i umożliwić swobodny obrót dziełami sztuki po za granice Polski.Natomiast strona Opozycji starała się wykazać, że swobodny obrót dziełami sztuki jest niekorzystny dla społeczeństwa polskiego.
⏰Spotkanie było wyjątkowe i miało niezwykłą ragę i oprawę. Rozpoczęło ono oficjalną współpracę pomiędzy III LO i Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu w ramach projektu: ☝️„Wawelskie Forum Nauki i Dialogu Młodzieży”. Wspomniany projekt – obok organizacji debat – realizowany będzie również na innych płaszczyznach, m. in. udziale młodzieży w warsztatach i prelekcjach realizowanych na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu.
👏III LO składa serdeczne podziękowania Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu za udostępnienie tak wyjątkowego miejsca, jakim jest Sala Senatorska, stworzenie wspaniałego klimatu i oprawy oraz udziale w panelu sędziowskim.
👏👏Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pracowników Działu Edukacji p. Bożeny Litewki i p. Roberta Adamczaka.