Dzień matematyki w Trójce

Dzień matematyki w Trójce! ♾🔽7️⃣➕

Dnia 11 maja 2022 roku podsumowaliśmy projekt Dni Matematyki.

Ten dzień uświetnił swoją obecnością dr Andrzej Grzesik 👏– pracownik Instytutu Matematyki i Informatyki UJ, wygłaszając wykład pod tajemniczym tytułem Matematyk w kasynie.

Ogromną kreatywnością wykazali się uczniowie, przygotowując ciekawe prezentacje na temat: 🩸Wielcy matematycy XX wieku., 🩸Zastosowanie liczb pierwszych. , 🩸Problemy matematyczne, których nie udało się rozwikłać do dzisiaj., 🩸Medal Fieldsa, nagroda Abela. czy 🩸Wstęga Möbiusa. Nie zabrakło poezji opiewającej piękno 🩸Magicznej Delty, czy 🩸Tajemniczej Ludolfiny. Swoje prace wykonali także Ci, którym bliższe są sztuki plastyczne, prezentując zachwyt matematyką w postaci plakatu, oraz kolażu.

W imieniu Zespołu Matematyków serdecznie dziękujemy: 👉Aleksandrze Kocerbie, 👉Annie Pach, 👉Dawidowi Szymasze, 👉Wiktorii Baster, 👉Amelii Czajce, 👉Barbarze Miesiączek, 👉Amelii Pieniążek , 👉Nadii Mierzwie, 👉Julii Kowal, 👉Pauli Pajdak, 👉Justynie Kaczmarzyk, 👉Mateuszowi Cieśli, 👉Gabrieli Kosibie, 👉Igorowi Blasze, 👉Krzysztofowi Biesiadzie, 👉Julii Wójcik, 👉Natalii Włodarczyk.

Co jest najmądrzejsze? Liczba. Co jest najpiękniejsze? Harmonia. Czym jest świat? Liczbą i harmonią.– mottem Pitagorasa kończymy matematyczne świętowanie w trójce!

Album