Lekcje pokazowe z historii

⏰29 listopada br., w naszym liceum odbyły się dwie lekcje pokazowe z historii. Temat zajęć: 👉Pierwsze posiedzenie Sejmu II Rzeczpospolitej w 1919 roku – problemy społeczne i gospodarcze. Lekcje przygotowały Panie Profesor Małgorzata Janczur i Bożena Królczyk-Kurdas.
🩸Spotkanie rozpoczęło się od odczytania mowy, którą wygłosił 10 lutego 1919 roku Józef Piłsudski na pierwszym posiedzeniu Sejmu w budynku Instytutu Aleksandryjsko-Maryjnego Wychowania Panien przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.
🩸W dalszej części odbyła się symulacja obrad I Sejmu, podczas której uczniowie klasy Ia wcielili się w reprezentantów różnych grup społecznych. Całości towarzyszyły pikiety zwolenników poszczególnych opcji politycznych i grup interesu.
Po tym uczniowie zagrali w grę dydaktyczną dotyczącą obrad tegoż Sejmu.
🩸Zwieńczeniem zajęć było rozwiązywanie kart zadań, utrwalających treści, z którymi zapoznali się uczniowie na lekcji pokazowej.
W lekcji otwartej wzięła udział przedstawicielka 🏫Zamku Królewskiego na Wawelu. Zgodnie projektem, realizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i III LO im. J. Kochanowskiego w Krakowie, obydwie wspomniane wyżej instytucje współpracują ze sobą w sferze dydaktycznej i edukacyjnej.