Małopolsk Noc Naukowców

29 września świętowaliśmy Małopolską Noc Naukowców.
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej przygotował na tę noc nie lada atrakcje!
Wśród magicznych sprzętów, które wypróbowaliśmy były między innymi: latający dywan Alladyna i krzesło Fakira. Później podziwialiśmy tęczowe widma świetlne uzyskane w spektroskopie i siatce dyfrakcyjnej, płonące świece na pozór zanurzone w wodzie, ⚖️rezonansowe wahadełka i wiele innych niespodzianek.
Wszystkie atrakcje zostały nam z pasją objaśnione przez studentów Wydziału. Na koniec odbyliśmy warsztaty na temat profesjonalnego pomiaru poziomu zapylenia powietrza metodą Strom&DustNet. Okazuje się, że urządzenia stworzone przez fizyków w tym projekcie służą teraz podkrakowskim gminom do monitorowania zanieczyszczenia powietrza!
Młodzież z klas 1f, 2f oraz 2d z prof Marią Lubińską.