Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej 2022

Jak co roku, ⏰6 grudnia w naszym liceum mieliśmy okazję podziwiać między klasowe zmagania w 🎅Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej🎅. Tego dnia oprócz 👬drużyn męskich, w turnieju pokazowym rywalizowały również ze sobą 👭zespoły dziewcząt.
Po uroczystej inauguracji przez ❤️P. Dyrektora oraz występie ❤️❤️❤️Grupy tanecznej św. Mikołaja rozpoczęliśmy sportową rywalizację od meczów ćwierćfinałowych drużyn męskich. W pierwszym ćwierćfinale mierzyły się ze sobą drużyny klas 👉4DG oraz 👉4CE. Mecz zakończył się miażdżącym zwycięstwem aż 8:0 dla teamu z 🏅4DG.
W drugim ćwierćfinale po bardzo wyrównanym pojedynku drużyna 👉1G wyeliminowała z dalszej gry klasę 👉3AB, zwyciężając 3:2.
O rozstrzygnięciu trzeciego ćwierćfinału musiały zadecydować rzuty karne, w których górą okazał się zespół 👉🏅3CE. Pokonali wynikiem 3:2 klasę 👉2F.
W ostatnim, czwartym meczu ćwierćfinałowym również nie obyło się bez rzutów karnych. Dzięki fenomenalnym interwencjom swojego bramkarza klasa 👉🏅4F ograła 👉4AB (2:1 K).
W półfinałach znalazły się więc drużyny 👍4DG, 👍1G, 👍3CE oraz 👍4F.
Podobnie jak w swoim wcześniejszym meczu klasa 🎖4DG nie dała rywalom z 1G żadnych szans. Pewnym zwycięstwem 6:0 zapewniła sobie miejsce w finale. Drugi półfinał nie należał do jednostronnych – regularny czas gry nie dał rozstrzygnięcia. W rzutach karnych to drużyna 🎖4F okazała się lepsza – wynikiem 3:1 zwyciężyła drużynę 3CE i znalazła się w finale. Mecz o III miejsce wygrała drużyna 🏵1G i znalazła się na najniższym stopniu podium.
Bój o zwycięstwo w całym turnieju był zacięty, zarówno drużyna 4DG jak i 4F nie dawały za wygraną. Oba teamy za wszelką cenę chciały odnieść sukces. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden i to 🏅4DG pokonała oponentów wynikiem 5:1.
Tabela wyników drużyn męskich:
🔸I ćwierćfinał: 4DG – 4CE (8:0)
🔸II ćwierćfinał: 1G – 3AB (3:2)
🔸III ćwierćfinał: 3CE – 2F (1:1 – regularny czas gry; 3:2 – rzuty karne)
🔸IV ćwierćfinał: 4F – 4AB (0:0 – regularny czas gry; 2:1 – rzuty karne)
🔹I półfinał: 1G – 4DG (0:6)
🔹II półfinał: 3CE – 4F (1:1 – regularny czas gry; 1:3 – rzuty karne)
🥉Mecz o III miejsce: 1G – 3CE (5:1)
🥇Finał: 4DG – 4F (5:1)
W przerwie między meczami drużyn męskich mieliśmy także okazję być świadkami piłkarskich zmagań drużyn dziewcząt🎇. Pokazowy turniej zespołów z 👉klas I, II i III był bardzo wyrównany, o czym świadczy fakt, że o końcowych miejscach w tabeli zadecydowały zdobyte bramki, a także konkurs rzutów karnych. Zwycięska okazała się 🏆drużyna dziewcząt z klas trzecich. Drugie miejsce przypadło 🎖zespołowi z klas drugich. Podium dopełniła 🏅drużyna klas pierwszych.
Tabela wyników drużyn dziewcząt:
🧡Klasy II – Klasy III (1:1)
💚Klasy I – Klasy II (0:0)
💜Klasy III – Klasy I (1:1)
Wielkie podziękowania należą się również 💥Grupie tanecznej św. Mikołaja (pod przewodnictwem 💖Sary Urbaniak i Oliwii Adamczyk), w skład której weszły zarówno tancerki z grupy Cheerleaders jak i tancerze! Ich dwa wspaniałe występy, prezentacja zawodników oraz poprowadzenie tańców integracyjnych dla wszystkich uczniów naszej szkoły sprawiły, że ten dzień miał niepowtarzalny charakter!
Album wkrótce!👾