Trójka w Planetarium

🚀Wystrzelenie rakiety, 💫odwiedziny w Planetarium i 🌑wniknięcie w badania nad ciemną materią – to tylko niektóre atrakcje w ramach finału ⚡Wojewódzkiego Konkursu na Referat z Astronomii i Astronautyki.

W piątek 22 kwietnia w odnowionym Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach młodzież licealna pod okiem szacownego jury profesorów i inżynierów prezentowała najlepsze w Małopolsce referaty dotyczące astronomii i astronautyki.

Naszą Trójkę reprezentowało w konkursie wojewódzkim pięć uczennic i uczniów: 👉Łucja Duda, 👉Maria Głuch, 👉Amelia Korona, 👉Tymoteusz Mynarski oraz 👉Adam Wójcik, którzy otrzymali dyplomy i upominki.

Do ścisłego finału zawodów zakwalifikował się 🔥Tymoteusz, który w piątek wywalczył sobie szóste miejsce w województwie! Gorące gratulacje!