Turniej Debat Teologicznych Veritatis Splendor

28 października odbył się w Krakowie ✒️Turniej Debat Teologicznych Veritatis Splendor, organizowany przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II i Krakowskie Stowarzyszrnie Mówców.
Jest to nowa inicjatywa debatancka, w której również III LO postulowało swój udział.
Drużyna w składzie : Julia Labak, Konrad Zdebski, Maciej Wojtoń, Maciej Biega starła się z reprezentacją XLIVLO w tezie „Życie zgodne z zasadami moralnymi nauczanymi przez Kościół Katolicki wymaga od człowieka heroizmu.”
Nasi debatanci przygotowali prawidłową linię argumentacyjną jednak ulegli bardziej doświadczonym debatantkom. Nawiązaliśmy nowe znajomości, dyskutowaliśmy o wartościach, warunkach Zbawienia, ćwiczyliśmy warsztat porównując linie argumentacyjne, korzystaliśmy z uroków tutejszej Kawiarenki. Czekamy na rewanż .