Z WIZYTĄ U NASZYCH SĄSIADÓW

Klasy 👉2d i 👉3b postanowiły w tym roku uczcić Dzień Edukacji Narodowej wycieczką do 🏰Pragi.

Połowa października to doskonała okazja na taką wyprawę.

🔻Pierwszego dnia uczestnikom i uczestniczkom udało się odwiedzić Morawski Kras. Tam zobaczyli jaskinię Punkevni i Przepaść Macocha. Widok zapierał dech w piersiach. Imponujące skalne nacieki w postaci stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów, olbrzymia przepaść, rejs podziemną rzeką Punkvy (trasa ma długość 440 metrów) co rusz wywoływały okrzyki zachwytu. Wystarczy tylko wspomnieć, że rozważano tę lokalizację jako scenografię do filmu „Opowieści z Narnii”. Wcale nas to nie dziwiło, bo miejsce jest bajeczne.

🔻Drugiego dnia dane wszystkim było zobaczyć wspaniałą stolicę Czech. Hradczany, Złota Uliczka, Most Karola, Plac Wacława – to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie odsłoniła przed grupą Praga. Wrażenia są niezapomniane i nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto choć raz tam był. Ponieważ 3b to klasa humanistyczna, nie mogło w programie zabraknąć także miejsc związanych z Franzem Kafką. To była najlepsza lekcja literatury.

🔻Trzeciego dnia mocnych wrażeń także nie brakowało. Grupa odwiedziła średniowieczne miasto. Kutná Hora to ważne miejsce dla Czech, ale z polskim akcentem. To tutaj na władcę Czech był koronowany Władysław Jagiellończyk. Dziś miejscowość ta znana jest przede wszystkim turystom ze wspaniałej katedry Mariackiej, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz Kaplicy Czaszek. Oba te miejsca udało się zwiedzić.

Tym, którzy jeszcze nie mieli przyjemności odwiedzić Czech, gorąco polecamy wizytę u naszych sąsiadów. Wspaniałych miejsc tam nie brakuje, podobnie jak i innych atrakcji.