Trójka podczas Międzynarodowych Warsztatów Cząstek Elementarnych

Wyobraź sobie, że pracownicy CERNu powierzają Ci surowe dane z eksperymentu polegającego na ⚡️zderzeniu dwóch przeciwbieżnych wiązek protonów w akceleratorze ATLAS.
Następnie proszą Cię o sprawdzenie, czy nie doszło w nim do kreacji pewnych dwóch cząstek elementarnych. Nierealne lub niemożliwe do wykonania?
Otóż grupa Trójkowiczów to zadanie wykonała znakomicie! ⏰13 marca podczas Międzynarodowych Warsztatów Cząstek Elementarnych w V LO w Krakowie naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Jędrychowska 1F, Lilianna Klamka 1F, Wiktoria Biernat 2F, Zuzanna Ciszek 2F, Hubert Haduch 2F, Mateusz Okoń 3F, Adam Wójcik 3F oraz Tymoteusz Mynarski 4F i Maja Zych 4F.
Gratulujemy dobrej współpracy, zidentyfikowania Bozonu Z oraz wskazania prawdopodobieństwa wystąpienia Bozonu Higsa!