Dni Humanisty 2019

DNI HUMANISTY 2019 poświęcone twórczości Wisławy Szymborskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Oto nasze propozycje:

• DYKTANDO. Konkurs ortograficzny odbędzie się na początku października.
  • KONKURS RECYTATORSKI. Na przesłuchania zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej (do 20 września!) zgłoszą się do udziału w konkursie. Do recytacji należy przygotować dwa teksty poetyckie lub fragment prozy i tekst poetycki Wisławy Szymborskiej. Czas recytacji nie może być dłuższy niż 7 minut. Finaliści konkursu stworzą spektakl, który uświetni uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych – 14 października 2019 roku.
  • ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ. Chętnych uczniów zapraszamy do składania u swoich polonistów prac fotograficznych lub plastycznych (technika dowolna), inspirowanych twórczością WISŁAWY SZYMBORSKIEJ. Do każdej pracy należy dołączyć wydrukowany tekst wiersza, który stał się podstawą dla stworzenia dzieła. Prace przyjmujemy do 5 października do godziny 14. Przewidziana jest wystawa nagrodzonych ilustracji i fotografii.
  • KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYW PRZEWODNI BRZMI: “Pytania zadawane sobie”.  Prace związane ze wspomnianym hasłem (m.in. wiersze, eseje, opowiadania) należy przekazywać swoim polonistom do 7 października do godziny 14. Liczymy na Waszą kreatywność!
  • KONKURS MITOLOGICZNY. Eliminacje zostaną przeprowadzone przez Panią Profesor Ewę Czadowską, która przyjmuje zgłoszenia do 7 października 2019 roku.
  • KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA WISŁAWY SZYMBORSKIEJ. Chętni uczniowie dokonają pisemnej analizy i interpretacji wskazanych tekstów poetki.
  • KONKURS NA FILM INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ.  Prace należy złożyć na podpisanych nośnikach danych (CD, pendrive) u swoich polonistów do 7 października 2019 r.

Zapraszamy!!!