W środę 25 lutego 2026 roku, w hali Com – Com – Zone, siatkarskie reprezentacje III LO rozegrały spotkania finałowe w Licealiadzie Piłki Siatkowej w ramach rozgrywek Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.
Nasze obydwie drużyny zajęły IV miejsce. W zawodach wzięło udział ponad dwadzieścia drużyn kobiecych i ponad trzydzieści męskich. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców, bardzo dobrze zaprezentowała się w całych rozgrywkach.
Oprócz I Liceum Sportowego o profilu siatkarskim – podwójnego zwycięzcy całych rozgrywek, tylko naszej szkole udało się wprowadzić do finału obie drużyny. Choć III miejsce było w zasięgu, nasi przeciwnicy mieli więcej szczęścia. Dziewczęta przegrały swój pojedynek o brąz w tie – breaku, a chłopcom, mimo wymiennego prowadzenia w meczu i gry punkt za punkt, również nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść.
Naszym zawodniczkom i zawodnikom należą się gratulacje za ich postawę podczas całych zawodów i za to, że znaleźli się w gronie czterech najlepszych szkolnych drużyn siatkarskich w Krakowie. Godne pochwały są nie tylko ich umiejętności siatkarskie, ale przede wszystkim ich waleczność, determinacja i chęć reprezentowania szkoły.
Opiekę trenerską nad drużynami III LO sprawują Bartłomiej Sadowski (reprezentacja dziewcząt) i Jadwiga Sendor (reprezentacja chłopców).